جلسه اخلاق با حضور استاد غفاری

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

جلسه اخلاق استاد غفاری

نخستین جلسه اخلاق ویژه اعضای هیئت امنا و شورای اجرایی موسسه فرهنگی ملت ابراهیم علیه السلام با حضور استاد معظم حجت الاسلام سید طاهر غفاری از شاگردان آیت العظمی بهجت رحمه الله در دفتر موسسه برگزار شد.

استاد غفاری در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت مسئله اخلاق در پیشبرد کار تشکیلاتی توصیه کرد اعضای موسسه چند مسأله را در فعالیتهای خود مدنظر قرار دهند:

۱- التزام به مرور نکات اخلاقی در ابتدای جلسات موسسه
۲- برگزاری جلسه مباحثه اخلاقی (به صورت ماهیانه یا…)
۳- مطالعه احوال علمای سابق
۴- اخلاص در نیت و عمل

استاد غفاری برخورد امام حسن(علیه السلام) نسبت به شخص مخالف ایشان که از شام آمده بود را نمونه‌ای از برخورد با نیت خالص دانست و افزود اگر نیت خالص امام(علیه السلام) نبود صرف سخن گفتن به آرامی و محبت و دعوت او به خانه، آن تاثیر عملی را نداشت. لذا اینطور نیست هرعملی موثر باشد. نیت فاعل به فعل هویت و تأثیر میدهد.

ایشان کیاست مرحوم شیخ عبدالحسین تهرانی و مرحوم میرزا (در سامرا) را دو نمونه از برخوردهای درس آموز علما در مواجهه با اهل سنت دانست و خاطرنشان کرد دعای خالصانه در حق اهل سنت بسیار اثرگذار است و اگر تخلق واقعی داشته باشیم بر مخاطب اثر خواهد گذاشت.

حجت الاسلام غفاری در پایان ضمن بیان اینکه اولویت کار فرهنگی تبلیغی باید بر روی جوانان و نوجوانان باشد، بر تخلق و تقویت عقول به عنوان دو نیاز کار جمعی تاکید کرد.

Tags: ,

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست